O nas

Długa historia bielizny

Bielizna znana jest od czasów starożytnych, kiedy Egipcjanki oraz Rzymianki owijały biust długimi pasami oraz tunikami uwydatniając w ten sposób swoje wdzięki. Pod koniec średniowiecza pojawił się gorset, na bazie którego wykształcił się współczesny biustonosz. Bielizna dolnych partii ciała, zwana Calzoni, upowszechniła się dopiero za czasów Katarzyny Medycejskiej, jako remedium na ukrycie odkrytego ciała kobiet podczas jazdy konnej. Do powszechnego użycia bielizna weszła jednak dopiero kilkadziesiąt lat temu, stając się jednym z najważniejszych elementów garderoby. Mimo, że jest niewidoczna, dodaje blasku każdej kreacji, podkreśla walory i tuszuje mankamenty.

Kobieta w polskiej bieliźnie
Cztery kobiety w pięknej bielinie na kanapie

Bielizna polskich marek na świecie

Polska bielizna zachwyca coraz szersze grono konsumentów nie tylko w kraju, lecz także za granicą . Polskie marki bielizny od lat obecne są na światowym rynku, jednak podczas zakupów często nie mamy świadomości z którego kraju pochodzi dany produkt.

Z wielu badań wynika, że zdecydowana większość Polaków wybrałaby polski produkt, gdyby miała wiedzę które produkty są polskie.

Podobnie rzecz ma się w stosunku do bielizny. Nie mamy świadomości, które marki szczycą się w pełni polską produkcją. Bardzo często są to małe, rodzinne firmy. Wszystkie polskie marki łączy jednak wysoka jakość tkanin o wyszukanych wzorach i kolorach oraz dbałość o każdy detal. Szeroka rozmiarówka to także wyznacznik polskiej dbałości o wszystkie kobiety, w odpowiedzi na wąski wybór rozmiarów w sieciówkach.

Cel Święta Polskiej Bielizny

Święto Polskiej Bielizny to projekt mający na celu promowanie polskich producentów oraz rodzimych marek bielizny, które wyróżniają się wysoką jakością, mnogością interesujących fasonów, przystępną ceną oraz coraz częściej wyznaczają trendy. Głęboko wierzymy, że Polak potrafi, a w polskich markach bielizny drzemie olbrzymi potencjał. Ponieważ często są to małe, rodzinne marki, trudno jest im konkurować z międzynarodowymi korporacjami oraz dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Dlatego chcemy aby Święto Polskiej Bielizny było narzędziem do wspomagania w budowaniu prestiżu polskich marek, ich wiarygodności oraz aby było impulsem do ich rozwoju.

Kobieta w bieliźnie polskiej marki Vivisence
Kobieta w kolorowej bieliźnie

Polskie zagłębia bieliźniane

Na mapie Polski można wyróżnić białostockie oraz łódzkie zagłębie bieliźniarskie gdzie działa kilkaset firm produkujących bieliznę. W przypadku Białegostoku są marki takie jak: Ava, Gaia, Gorteks, Mat, Axami, Kinga, Vivisence, Vena, Kostar, Pigeon. Część wymienionych marek wspólnie utworzyło Podlaski Klaster Bielizny. Do łódzkiego zagłębia można zaliczyć mi.in. Alles, Kriss Line, Gorsenia, Lupo Line, Eldar, Wolbar, Julimex, Mitex czy Gabidar. Nie bez powodu Polska Bielizna podbija świat, pokazywana jest na największych targach i zachwyca kobiety na prawie całym świecie.

Patriotyzm gospodarczy i konsumencki

Podobnie jak akcje np. Teraz Polska, Kupuje Polskie Produkty, Polski Ślad, 590 powodów, Produkt Polski, Jestem z Polski czy 100% Polski Produkt wpisujemy się w idee Patriotyzmu gospodarczego i konsumenckiego. Chcemy aby każdy konsument mógł dokonać świadomego wyboru podczas codziennych zakupów. Możemy być w tym przypadku swojego rodzaju drogowskazem informującym o polskim pochodzeniu marek, jak też miejscu wytwarzania ich produktów.

Modelka w polskiej bieliźnie
Kobieta i mężcyzna z dwójką dzieci w piżamach polskiej marki

Polska bielizna to nie tylko biustonosze

Dla większości konsumentów polska bielizna kojarzy się jedynie z damską bielizną osobistą, t.j. biustonoszami lub majtkami. Wśród rodzimych marek znajdujemy jednak wielu producentów specjalizujących się w innych rodzajach bielizny. Są to m. in. producenci piżam i koszul nocnych, rajstop, bielizny erotycznej, kostiumów kąpielowych, bielizny wyszczuplającej i modelującej, bielizny ciążowej i dla matek karmiących, a także bielizny typowo męskiej. Dzięki rodzącej się świadomości konsumentów, polska branża bieliźniana może się rozwijać. Co roku powstają nowe marki, które od razu zyskują swoich wiernych fanów.

Pamiętajmy, że świadomy wybór polskich produktów wspiera naszą gospodarkę.

Pobudzajmy rozwój polskich przedsiębiorstw, wybierajmy polskie produkty i uświadamiajmy w tym młodsze pokolenia.

Poznaj polskich producentów

Zebraliśmy już ponad 60 producentów polskiej bielizny, a ich liczba ciągle rośnie, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

Poznaj polskie marki bielizny

Jeśli znasz polską markę bielizny, która nie znalazła się na naszej liście, bądź sam jesteś producentem polskich wyrobów bieliźnianych skontaktuj się z nami: Kontakt

Razem rośnijmy w siłę, budujmy świadomość Polaków.

Kobieta w bieliźnie trzymająca szalik z napisem Polska
Przeczytaj więcej
polska bielizna gdzie kupic

Polska bielizna – gdzie ją kupić?

Jak wiadomo, wszystkie kobiety chcą mieć piękną i komfortową bieliznę. Jednak kupienie jej, a także dobranie odpowiedniego rozmiaru nie jest takim łatwym wyzwaniem.

Historia koszul nocnych

Koszula nocne to wbrew pozorom nie jest zwyczajny skrawek materiału, w którym zasypiamy. Ta część stroju ma bardzo ciekawą historię i którą poznać.