Co oznacza kod kreskowy 590?

W sklepach mamy wybór mnóstwa produktów, często kupujemy je, nie zdając sobie sprawy skąd pochodzą. Wiele osób, idąc do sklepu, nie zwraca uwagi na kody kreskowe i inne rzeczy, które widnieją na produktach. A może by tak zacząć dla dobra siebie, jak i polskich producentów?

Kody kreskowe mają znaczenie

Kody kreskowe na produktach to nie tylko podpowiedź co ile kosztuje, ale także informacja dla nas, co skąd pochodzi. Kod kreskowy, który zaczyna się od liczby 590, oznacza często polski produkt. Musimy jednak uważać, gdyż słowo „często” zostało nieprzypadkowo użyte. 

Ten kod może oznaczać tylko, że rzecz widnieje jako polska, ale pamiętajmy, że firma może być jedynie zarejestrowana w Polsce, a produkt wcale nie musi być nasz. Dlatego, aby kupić naprawdę rodzimy produkt, musimy patrzeć nie tylko na kod 590, ale i na siedzibę producenta, a także na kapitał. Możemy także szukać napisów typu „Produkt z Polski”, który nie zawsze widnieje na produkcie.

flaga Polski
ubranie etykieta z kodem ean

Jednakże możemy często mieć problem ze znalezieniem takich danych. W takim momencie znakomicie sprawdzą się różne aplikacje czy strony internetowe, które mówią nam, w jakich sklepach możemy kupić nasze polskie produkty, czy gdzie leży siedziba producenta danego produktu. Jeżeli nie mamy pewności co do pochodzenia artykułu, zapytajmy sprzedawcy, lub skorzystajmy właśnie z aplikacji do tego przeznaczonych. 

Kupujmy nasze polskie produkty

kobieta z karta kredytowa przed laptopem

Wielu z nas chce kupować polskie produkty i wspierać lokalne przedsiębiorstwa, co jest naprawdę dobrym posunięciem, aby nasza gospodarka się rozwijała i by mieć świadomość, że rzecz jest po prostu dobra.

Jednakże pamiętajmy, że kod 590, na który warto zwracać uwagę może okazać się niewystarczającym dowodem, że wyrób jest rodzimy. Jeśli chcemy wspierać polskie przedsiębiorstwa, do czego zachęcamy, bierzmy pod uwagę wiele składowych elementów, nie tylko kod 590. 

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

polska bielizna gdzie kupic

Polska bielizna – gdzie ją kupić?

Jak wiadomo, wszystkie kobiety chcą mieć piękną i komfortową bieliznę. Jednak kupienie jej, a także dobranie odpowiedniego rozmiaru nie jest takim łatwym wyzwaniem.

piżama damaka i piżama meska

Jaką bieliznę lubią mężczyźni, a jaką kobiety

Preferencje dotyczące bielizny są bardzo różne. Jedni z nas wolą, żeby to, co mają na sobie, było seksowne i eleganckie, inni natomiast najlepiej czują się w swobodnych..