Bielizna szyta w Polsce – dlaczego to istotne?

Idąc do galerii, sklepu odzieżowego czy nawet spożywczego, nie myślimy za bardzo czy dany produkt jest pochodzenia polskiego, czy zagranicznego, a jak się okazuje, może to mieć duże znaczenie dla naszego kraju, a szczególnie dla marek, przedsiębiorców, ale i dla samych siebie. Zapewne chętniej kupimy odzież, jak i bieliznę, która jest wiadomego pochodzenia i która jest przyjazna naszej skórze i że została wykonana w warunkach, które są nam ludziom przyjazne. 

Wydawajmy mądrze 

Jak wcześniej wspomnieliśmy- pieniędzmi, które wydajemy, wspieramy markę wybranego przez nas produktu. Te pieniądze pozwalają firmie na samorozwój i lepsze działanie. Dlatego ważne jest, abyśmy kupowali produkty Polskich marek, by wspierać ich rozwój, co poskutkuje póżniej lepszymi produktami i lepszym rynkiem. 

Te złotówki, które zostawiamy na Polskim rynku, niosą korzyści także dla nas, a nie tylko dla marek, ponieważ odzież dobra jakościowo zostanie z nami na dłużej, przy czym nasza skóra nie będzie podrażniona, będzie oddychać pod ubraniem czy bielizną. Tkaniny, które są dobre także zapewniają skórze odpowiednią termoizolację i wchłanianie wilgoci.

Większość Polskich firm również zauważyła, że mają bardzo duży wpływ na nasze środowisko i naturę przez produkowanie bardzo dużej ilości tworzyw sztucznych, dlatego też firmy postanowiły produkować ich mniej i produkty „eko” i „bio”. Polska produkcja bielizny jest większym wydatkiem niż w krajach wschodnich i południowych i dlatego polscy producenci nie pozwalają sobie także na marnowanie materiałów, tym faktem środowisko korzysta.

Dodatkowym plusem zakupu polskich produktów, czy bielizny jest fakt, iż lepiej działające polskie firmy skutkują mniejszym bezrobociem w naszym kraju, który jednak szczyci się wysokim wskaźnikiem, a to doprowadza, chociażby do emigracji zarobkowej, a nawet pogorszeniu się stanu psychicznego ludzi. 

polskie szwalnie maszyna do szycia

Jak rozpoznać czy produkt jest z Polski? 

Jak rozpoznać czy produkt jest z Polski

Po pierwszych trzech liczbach kodu kreskowego produktu. Polski kod EAN to 590. Te cyfry informują nas, że towar został stworzony w Polsce lub jest dystrybuowany przez Polską firmę. Ten kod może oznaczać tylko, że rzecz widnieje jako polska, ale pamiętajmy, że firma może być jedynie zarejestrowana w Polsce, a produkt wcale nie musi być nasz. Dlatego, aby kupić naprawdę rodzimy produkt, musimy patrzeć nie tylko na kod 590, ale i na siedzibę producenta, a także na kapitał. Możemy także szukać napisów typu „Produkt z Polski”, który nie zawsze widnieje na produkcie.

Ciekawostka

Opłaca się kupować ubrania pochodzenia Polskiego, ponieważ na pewno skorzysta na tym nasze zdrowie. Jak? Testy odzieży przeprowadzone w Nowej Zelandii wykazały, że w wyrobach pochodzących z Chin dopuszczalna norma zawartości formaldehydu przekroczona była 900 razy, co może skutkować poważnymi dolegliwościami układu nerwowego i oddechowego. Normy produkcji w Polsce podlegają nie tylko wielu restrykcjom, ale ich przestrzeganie jest też weryfikowane przez wiele państwowych instytucji, dzięki czemu mamy pewność, że produkowane przez nas ubrania nie zrobią nam krzywdy i będziemy je nosić z ochotą. 

PRZECZYTAJ WIĘCEJ